vitamiinid 12.06.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25. aastane ja teist kuud lapseootel. Olen 4 kuud söönud iga päev Bio-Multi vitamiine , just foolhape sisalduse tõttu. Arst soovitas mulle aga nüüd Materna vitamiine. Kui ma küsisin, mis vahe nendel on, vastas ta, et polegi vahet - võtku mida ise tahan, kas Maternat või Bio-multit, vahet pole. Apteegis, küsides rasedatele mõeldud vitamiine, pakuti mulle Maternat. Viimase ostsin küll eile
ära, kuid tarvitama pole veel hakkanud.

Öelge palun, mis vahe nendel siis ikkagi on ja kumba ma peaksin edasi tarvitama?

Veel üks küsimus - olen kuulnud, et liigne a-vitammini tarvitamine võib olla lootele ohtlik. Ma olen harjunud jooma päevas u. 300 ml Salvesti laste porgandimahla. Kas see on normaalne või peaksin selle joomise lõpetama?

Tänan ette abi eest
Ootan vastust

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1.Rasedatele soovitan spetsiaalseid vitamiine MATERNA.
Õige on õige toitumine.
2.Porgandimahla joomine on normaalne.
Vitamiinide liig viiakse organismist loomulikul teel välja.