Ehmatus 05.04.02 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere, doktor! Minul on selline natukene isevärki mure, nimelt ootan oma esimest last, nädalaid peaks alles päris vähe olema, umbes 4. Küsimus on seotud ebausuga, et kui rase naine ehmub, siis jääb lapsele märk külge. Võib-olla tundub minu mure natuke tobe, kuid täna ehmatasin ikka päris kõvasti ja nagu automaatselt läksid käed näole, kas peab paika see vananaiste ütlus, et lapsele jääb nüüd märk näole. Proovin ennast rahustada, et see on rumal ebausk, aga väike kahtluseuss närib ikka hinge küll.

Lootes teie lohutusele ja ette tänades, Maria.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Maria !

Meie vanaemade ajal oli palju ütlusi, käske ja keelde, sest meditsiin ja riigi võimalused olid tagasihoidlikud. Arstid ei soovi ennustada, vaid kõik tuleb meditsiiniliselt tõestada. Rasedus kestab 40 nädalat. Püüdke aidata oma väikest lootekest ja ärge oma asjatu murega tehke talle liiga. Tähtsaim elus on mõtlemine. Elage tervislikult, rõõmustage, puhake, nautige elu ja oma rasedusaega. Jälgige oma kaebusi, mure puhul rääkige neist ämmaemandale või arstile. Vaid asjatundjad annavad asjalikku nõu. Ärge muretsege möödunu pärast, me ei saa seda muuta. Mõelge kevadele, suvele, raseduse kasvamisele. Arvutage välja sünnitustähtaeg (280 päeva), mõelge ilusale eesootavale. Valmistge selleks. Ärge kuulake diletante, kes Teile halba soovivad. Rääkige mehega, nad on ratsionaalsemad ja ei tee otsuseid emotsionaalselt.

Hoolitsege enda eest:minge juuksurisse, basseini, jalutage mere ääres. Unustage ebameeldiv.

Soovin Teile rõõmsat ja ilusat lapseooteaega.

Naistearst Galina Litter