SOS pillid 29.04.04 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on selline mure, et olin pühapäeval 25.04 viimati vahekorras ja ei kasutanud kondoomi, kuigi olime ettevaatlikud. Nüüd aga on päevad juba 4 päeva hilinenud ja tekkis hirm, et äkki jäin rasedaks. Kas on veel mingeid pille, mis aitaksid?

Ette tänades
Kally

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! SOS pillid aitavd kuni 72 tundi vahekorrast. Soovitaks ainult spiraali panekut kasvõi ajutiselt(kui pole vastunäidustusi) esimese nädal jooksul vahekorra järgselt. Viljastatud munarakk liigub emakasse nädala jooksul . Spiraali panekuga takistame viljastatud munaraku kinnitumist emakasse. Absoluutselt kindlalt see ära ei hoia, kuid küllalt suure tõenäosusega. Dr Kadastik