Probleemid raseduse lõpuni kandmisega. 24.10.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Lp. Dr. Litter.

Minu probleemiks on kõrge vererõhk,keskmiselt 155/85.Kuna mul ei ole enam muud varianti kui kunstlik viljastamine,/muudel põhjustel/,siis soovib minu arst
kardioloogi nõusolekut.Konsultatsioon on alles ees,seepärast küsin,mis võib kõige halvemal juhul juhtuda ja kas on võimalik midagi ette võtta enne rasestumist?Olen 42 aastane.Ette tänades,

Mari

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mari!
Teil on võimalik enne rasestumist reserveerida plaaniline aeg perearstile ja paluda saatekiri kardioloogile Teie tervise uurimiseks ja soovituste andmiseks kunstlikuks viljastamiseks, raseduseks ja sünnituseks.
Kiirustage, tegutsege!
Aeg lendab naise ja tema munasarjade kahjuks.
Te saate:
-hoida normis kehakaalu KMI tabeli järgi
-teha tervisesporti 2-3 korda nädalas
-piirata kolesteroolirikast toitu
-hoida kontrolli all veresuhkur, kolesteroolid, triglütseriidid jm.
-piirata rasvast ja soolast
-mitte suitsetada jpm.
Naistearst G.Litter