isadus test 28.08.03 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Sooviksin teada kus ja kuna saab teha isadus testi ja kas see maksab midagi.Tervitades Kairi

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! Kõige varem saab määrata isadust DNA analüüsi tehes amniotsenteesi teel saadud looteveest, mida saab teha 15-16-ndast rasedusnädalas. Lootevee võtmine maksab 500 EEk ja DNA uuring 3600EEK.Emalt ja isalt võetakse vereproov. Selleks peate pöörduma günekoloogi poole, kes täpsustab teie rasedust ja annab saatekirjad. Selline uuring on mitte juriidiline s.t kui soovite ametlikult tulevaselt isalt nt alimente saada, siis uuring tehakse peale lapse sündimist kui lapsel on ka nimi. Siis võetakse teilt, lapselt ja isalt vereproov ning tehakse DNA uuring. Kui te lihtsalt soovite teada, kes on isa , siis saate teha uuringu tulevasel lapsel üsasiseselt rasedusae ajal . Info on Tartu Naistekliiniku kohta.
Parimate soovidega dr.Kadastik