Dyphaston ja rasestumine 03.01.19 / Rasedus ja sünnitus

Külastaja küsib:

Tere
Oleme proovinud planeerida rasedust 2 aastat.
Aasta tagasi jäin rasedaks ja katkes ise ära. Nüüd aasta proovinud ja ei midagi. Pöördusin viljatusravi keskusesse kus võeti mul vereanalüüse ja oli kilpnäärme alatalitlus ja üks hormoon väga kõrge, L-Thyroxini võtan siiamaani 50 mg. Vanasti päevade tsükkel oli 28 päeva ja peale katkemist 26 päeva. Päevad olid alati regulaarsed ja rohked, kuid viimased 4 kuud on esimesed 3 päeva määrinud ja neljandast hakkab rohkelt puhastama. Tegin detsembri kuus ovulatsiooni teste huvi pärast et teada millal on ja ovulatsioon oli 17 päeval, kuid 26 tsükliga peab varem algama. Rääkisin kõik seda oma arstile ja ta ütles et ma võtaks L-thyroxini edasi ja kirjutas nüüd välja dhyposton et 15 tsüklipäevast hakkan võtma 10 päeva. Kui ma lugesin foorumites et dhypostoni kasutatakse peale ovulatsiooni aga kui mul oli detsembri kuus OV 17 päeval aga dhyposton määrati 15 tsüklipäevast nüüd ei tea mida teha, sooviks väga rasedaks jääda ja kas ma pean üldse dhypostoni võtma ja millal kui ovulatsioon hiljem. Meile mehega soovitatakse teha kunstliku, samas kui ükskord jäin juba rasedaks järelikult sobitavus on, et äkki see kilpnäärme alatalitlus segas rasestuda? Nüüd hakkasin võtma Lthyroxin et kas see võib aidata ja millal siis dhypostoni võtta? Mees käis ka kontrollis tal kõik korras. Sooviks ikka ise rasestuda.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 31-aastane

Tegemist on infertiilsusega, raseduse lõpuni kandmatusega, mitte viljatusega. Kuna olete noor, siis võib proovida rasestuda, kuigi aasta tagune rasedus ei tähenda täna sama olukorda. Kindlasti jätkake L-türoksiini. Kui Tbl Duphastoni tarvitamine tekitab muret, siis võib hakata tarvitama ka 17. päevast.
Ovulatsioone saate määrta ovulatsioonitestidega, uuem on viljakusmonitor.ee. Kasuks tuleb Inofolic pulbrite tarvitamine.

G.Litter M.D.
naistearst.ee, veebiregistratuur.ee