Segadus... 02.01.04 / Psühholoogia

Külastaja küsib:

Olen 17 aastane neiu. Mul on mure selline, et mul käivad mingisugused imelikud hallutsinatsioonid peal.. Üks juhtum selline, et istusin oma toas arvuti taga ja kirjutasin sõbrannaga, kui arvuti taga olen siis jääb toa uks minu selja taha ja see oli pisut avatud.. mingi aeg tundsin nagu keegi seisaks seal uske peal ja jälgib mind aga siis kui ma sinna poole vaatasin siis ei olndu seal enam mitte kedagi.. Ja ma olin täiesti üksinda kodus.. Teine lugu selline, et mul elukaaslane elab kaa koos minuga minu vanemate kodus.. ema ja isa olid oma toas, mina ja mu elukaaslane meie toas, elukaaslane magas juba, mina aga arvuti taga informatsiooni otsimas, äkki silma nurgast nägin nagu piiluks keegi mind arvutilaua nurga tagant aga siis kui sinna vaatasin siis ei olnud enam kedagi.. see kõik on väga imelik! Siis mind valdab veel selline asi, et ma juba pisikesest saati kardan noaga mõrvarit, kes mind une pealt ära tapab-sellepärast ei maga ma kunagi alasti, jalg ega käsi üle voodiserva ega seljaga ukse poole, alati on mu selg seina poole et ma näoga ise ukse poole oleksin... ja pisikesest saadik olen ma koguaeg oma ema pärast kartnud et temaga juhtub midagi.. siiamaani kardan,igakord kui ta kusagil ära käib kauemaks siis ma tasakesi palvetan et temaga midagi ei juhtuks.. Ja mul on veel mitmeid asju millest tahaks rääkida, kuid ei tihka siia igale ühele kaa lugemiseks ülesse panna.. Nii väga sooviks teada, mida ette peaksin võtma??? Aga see mure kaa veel et ma ei suuda enam kedagi usaldada ja ma ei tea kas üldse psühholoogi juurde tasub minna kui teda ei usalda???

Ette tänades Snupz

Arst vastas:

dr Irene Kalvet

Irene Kalveti Konsultatsioonid OÜ

Tere!
Arvan, et töötate arvutiga pikka aega järjest. Mõistlik oleks puhkepause teha, et silmad saaksid puhata.
Kirjas kirjeldatud hirmudega seoses soovitan leida psühholoog, kellega koos saate probleemile lahendusi leida. Kirja teel on seda raske teha. Kellelegi tuleb oma probleemidest rääkida, selleks ju psühholoogid olemas on ja usaldada tasub neid ka.
Jõudu ja edu soovides!
Irene.