Sõltuvushäired ja nende taltsutamine 04.05.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on mure oma käitumisega. Õigemini ehk oleks öelda sõltuvustega, mis mind mingil hetkel rohkem juhivad, kui ma ise. Jutt käib nii alkoholist, raskemal perioodil ka narkootilised ained. Suutmatus neid hetki ja soove alla suruda ja hiljem jälle tont teab mitmes kord tehtut kahetseda. Kuna olen ka lapsevanem, elan lapse emaga lahus, toetan ja suhtlen lapsega, aga paratamatult teen oma mõõnaperioodidel ka lapsele haiget. Ja vot see lõhub hinge iga kord aina enam, muutes olukorra vahel veelhullemaks, selleasemel, et püüda pidurit tõmmata. Ma ise tunnen, et tahaks sellest kõigest eemale, paraku raske on... Ma ei saa öelda, et ma poleks proovinud. Ja et ei tahaks. Aga tahe ja soov üksi pole siiani püsivalt toiminud. Ikka kukub tagasi. Ja vahel veelhullemini, kui viimane taoline periood.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

vt siit varasemaid vastuseid.
Kui ravim kuu-poolteise jooksul head ei tee, siis on vaja ravimit vahetada või muud harjutused esiplaanile tuua, rakendada.
vt raamatukogust/poest aastavahetusel ilmud rmt "Ennet Psühhiaater" - sealt leiate endale õiged suunised, juhised.
Ravim on 1/10, harjutste osakaal 9/10 ravi võimalustest.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet