Kas trihhotillomaania? 30.11.20 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nooremana algkoolis käijes hoidsin palju omaette ja teine kord kooliski ei läinud nii hästi. Võimalik, et tekkis väiksrmat sorti stress ja kaasa aitas ka aegunud ripsmedušši kasutus. Lõpuks hakkasid ripsmed mind tihtipeale häirima või tekitasid sügelustunnet. Tekkis vajadus neid kakkuma hakata kuni täitsa ripsmetest tühjad kohad lausa jäid ja silm paiste sellest jäi. Kas tegu on teatud sorti trihhotillomaaniaga? Kuidas saaksin noore emana kodus olles oma stressitaset ja antud hullust ära hoida?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõttekäik teil õige.
Kõik rahustavad harjutused tulevad kasuks. Alustaksin juuste harjamisest massaaži-juusteharjaga.
Näo loputamine leige veega ja siis õrnalt kuivatamine-tupsutamine.
Näolihastega "mängimine-liigutamine" - see rahustab, aitab olukorrast välja tulla: silmad kinni ja õrnalt vajutada silmamunadele (nagu hommikul ärgates). Suulihastega (huultega) teha igasorti liigutusi. Rahustab.
Mona-Linda naeratus - rahustab.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks - vt varasemaid soovitusi, leia endale sobilik ja harjuta.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet