Ülesöömishäire 09.07.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Kunagi kirjutasin, et olid probleemid ärevusepisoodidega. Käisin arsti juures, sain abi.
Diagnoositi segatüüpi ärevushäire depressiivsete sümptomitega ja segatüüpi obsessiiv-kompulsiivne häire. Käin ka psühholoogi juures Kognetiiv-Käitumisalases Teraapias, aga sellest ma kahjuks väga aru ei saa...
Ravimid sain ka peale - Venlafaksiin 75mg ja ärevuse korral Propranolool 20mg.

Probleem on selles, et samuti on mul ka diagnoositud ülesöömishäire, aga millegipärast on see kõrvale jäetud ja ärevus võetud peamiseks sihtmärgiks, kuigi ma väga tahaksin, et mul tegeletaks ka söömishäirega. Mis ma arstile ütlema peaksin?

Samuti ma tunnen, et antidepressant depressiooniga väga ei aita. Ärevuse ja sundmõtted ja -teod võtab maha, aga tuju väga paremaks ei tee. Mida sellega peale hakata? Kuskilt lugesin mingitest "add on" antipsühhootikumidest (mingisugune Abilify vms). Kas see oleks mingi lahendus?
Kõike head ja paremat!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nii ärevushäired kui ka depressioonid viivad ülesöömisele.
Seega:
a) kõik nipid, mis neid (ärevus, depressioo) vähendavad ja kõrvaldavad on olulised. Arstirohi on 1/10, harjutused 9/10 vt varasemad soovitused;
b) toitumine vt 3/3 mälumise printsiip;
c) kehaline aktiivsus - meelepäraned, looduses.
Abilify on antipsühhootikum ja vajalik ei ole.
Veelkord meenutus - 9/10 tulemust annavad harjutused.
Head harjutamist.
Igast murest saab üle!
Jür O.-M. Ennet