Aspergeri sündroomi võimalikkus 3-aastasel ? 21.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist,
Kas 3-aastasel tüdrukukesel võib avalduda asperger? Mina olen tema vanaema (aastaid töötanud lastega nii koolis kui lasteaias kui hulga hoiulastega ja üles kasvatanud oma 4-ja last). Mulle on paistmas juba pikemat aega ärevaks tegevad märgid lapse käitumises ja meile arusaamatu järsku ilmnenud kartus ja hirm hetkekski üksi jääda jms.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui on suhtlemise, tegevuste stereotüüpsuse, keele probleemid, kohmakus jt muutused, siis pöörduda laste-psühhiaatri vastuvõtule. ise diagnoosides on.
eksitused
Esiteks, ikkagi psühhiaatri vastuvõtule.
Teiseks, internetis on autismi valdkonna listid, informatsioon ja elulised tarkused konkreetselt kirjas. Ka sealt saab selgust.
Rahulik ja tervislik elukorraldus on kasuks nii lapse vanematele kui ka Lapsele.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet