Suruv tunne peas 05.11.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Austatud doktor Ennet
Olen mures viimasel ajal oma tervise pärast, nimelt ma ei tea kas mul on keskendumishäired tekkinud või milles probleem on. Kui pean mingi asjaga keskeduma või rahulikult mõtlema, siis tekib peas selline suruv tunne ja üldse vastik olla, enne see ära ei kao kui väheke ringi liigun. Tunne on nagu selline, et meelekohtadest või noh üldse pea külgedest hakkab pigistama/pressima ja otsaesise tõmbab ka imelikuks. Ma ei oska seda tunnet kirjeldada mis tekib(aga see on hästi vastik) seega ma ei tea kust üldse alustada kui see asi ära ei kao(mõtlen arste, eneseabi).
Äkki oskate te väheke asjalikku nõu mulle anda mis asi see on, ning kuhu antud probleemidega pöörduma peaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Päeval mitmeid kordi jaheda veega nägu loputada - silmadele väga kasulik, ergutab ka aju verevarustust.
2) Lifti asemel trepid, tel-kõned - ei istu, liigun. Kehaline mõõdukas trenn või jalutuskäigud.
3) Minu Palve - hea nii aju verevarustusele kui ka väikevaagna organitele (istuva eluviisiga inimestele).
4) Korralik puhkus.
5) Päevik on enda tundmise-muutmise suur abimees.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet