pearinglus 11.03.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Kirjutasin Teile oma pearinglusest, aga unustasin lisada, et olen 24 a. naine. Muidu elu on korras, mingeid probleeme pole eriti kui välja arvata see, et kohati tundub kõik väga mõttetu ja tuhm. Elus pole särtsu. Isegi seksida ma ei viitsi. Üritan tegeleda asjadega, mis mulle on meeldinud, aga ei suuda nagu eriti rõõmu millestki tunda. Mõtlen et äkki peaks psühhiaatri juurde minema.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pearingluse tekkevõimalusi on palju:
1) südame-vereringe probleemid, eriti vererõhuga seonduv,
2) hormonaalsed probleemid (näiteks. veresuhkru madalseis e hüpoglükeemia),
3) mõnede ravimite kõrvaltoimest tingituna,
4) psühhogeenne
Eelneva mõjutamine on üheks olukorra parandamise teeks.
Elurütmi (vajalik puhkus) muutmine, hoiakute korrigeerimine (mida südamesse võtta), jõukohane kehaline aktiivsus ning psühhoregulatiivsed harjutused annavad elurõõmu. Siis normaliseerub ka intiimne elu. Antidepressantide vajaduse saab öelda psühhiaaatri vastuvõtul. Hingerahu ja sisemist tasakaalu annab palveelu (mõttevestlused esivanematega, Targaga, Absoluudi e Taaraga) või siis meditatsioon (sisekaemus, sisejõudude avamine ja suunamine).
Usku endasse ning tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet