Iseenda vigastamine 15.11.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Millest võib tulla vajadus endale haiget teha? On see tähelepanuvajadus, puue või miskit veel?Kui enda elust kirjutaksin, siis arvan,et olen depressioonis(põhjuseid miljon, ei loe neid kõiki siin üles). Kunagi kasutasin rahustit vist nimega Amitriptüliin, mind see rahulikumaks küll ei teinud, pigem segas tööd (klienditeenindus) aga selle vigastamise juurde tagasi tulles veel, et seda on juhtunud juba aastate jooksul mitmeid kordi.Lähen endast nii välja,et silme ees on must ja elan oma viha(?!) või ebaõnnestumisi välja kas oma rusikatega seina vastu pekstes(nii,et need on lõpuks ikka tumesinised, löömise hetkel ma mingit valu ei tunne, hiljem küll) või kisun juukseid peast või kõige hullema asjana olen ka kääridega oma käsi ja jalgu veristanud. Või on see seotud kuidagi selle menstruatsioonile eelneva perioodiga, 2 nädalat enne on elu nagu hullumaja, jõud kadunud ja miski ei paku rõõmu? EI oska kusagilt alata, sest hirm on mul enda ees tekkinud!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kehaline "märatsemine" vabastab kogunenud pingetest. Organism ISE näitab kehalise aktiivsuse vajadust, trenni kasulikkust.
Pingelainete "rahustamiseks" on ka rohkelt rohtu.
Konkreetsed soovitused - psühhiaater ja saate abi.
Naistearst annab ka häid soovitusi.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet