Lapse ärevus 18.11.23 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kolm aastat juba kindlasti proovinud leida lapse ärevusele leevendust.
Teraapiad ja psühholoogi juures juba ligi aasta käinud laps stabiilselt 1-4 korda kuus.
On perioode kus on okei ja ärevust ei ole, aga siis jälle läheb veidi aega ja uuesti tagasi.Isegi ei tea mis seda käivitab.Ärevus tekib igal pool.
Kooli, trenni või isegi sõbra juurde minekLaps ise nii hea südamega ja rõõmus, aga see pidev ärevus juba varjub seda. Laps teeb sporti, mis talle väga neeldib, aga isegi trenni minna on tal raske.Ta ei saa siiani aru miks tal see on ja mille pärast.
Paanikahood aegajalt ja päris tihti ka une pealt tekkinud.
Ma ei suuda ise seda juba kõrvalt taluda.
Näha oma last selliste muredega on nii valus.
Kus kohast ma saan abi, mis tõesti mu poega aitaks?
Need summad mis olen erinevatesse kohtadesse maksnud on juba igasuguse piiri ületanud.
Kodus olen igati toetav ja mõistan oma lapse tundeid.Laps usaldab ja räägib.
Pidevalt üritan võimalikke mooduseid leida mis võiks aidata.

Halvad enesetunde väljenduvad seinast-seina.
Olen kodune ema ja lapsel alati kõrval olemas.
Laps peaks saama lapsepõlve nautida, aga see ärevus ei lase…..

Parimat

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

last positiivses suunas häälestada-kiita. Kodused vestlused ja lopse jutu kuulamine, olla nagu sõber, mitted Dirigent-survestaja.
Sooja veega kuristamine (lonks vett suhu ja kuristada ca 10sec. siis suust vedelik kraanikaussi. Nii 3 - 5 korda.
Soojad joogid rahustavad,
Trenn ja harjutused - tubli, jätkata. Juuste harjamine - väga hea rahustaja.

Kiitke (asja eest muidugi) oma sõpra.
Koostegemised rõõmuga, vabalt, rahustavalt.

Igast murest saab üle! Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.

Jüri O.-M. Ennet