mees ja AD-mõju tulavasele lapsele 28.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Palju on kirjutatud ravimite tarvitamisest ja nendega kaasnevatest riskidest raseduse ajal just naiste puhul.Kui aga MEES tarvitab ravimeid ja on soov planeerida last- kas ja millised on ohud tulevase lapse tervisele?

MURE on järgmine...
Soovime abikaasaga last, kuid MEES (29a.) tarvitab (juba 3k.ravi kestab 6k.)antidepressanti REMERON SolTab 30MG-1tbl õhtul,ning vajadusel ka xanaxit (ärevus-ja paanikahood) Kas need ravimid mõjutavad n.ö. sperma kvaliteeti ja tulevase lapse tervist?On sel ajal üldse mõeldav last eostada või peaks ootama ravikuuri põpuni?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeste puhul uuringuid selliselt tehtud ei ole.
Aga - spermatosoidid uuenevad täielikult ca 3,5 - 4 kuuga. Siis on täielikult vanad mõjud kadunud.
Kui juba Lapse ootus ja lootus, milleks siis veel AD. Siis peaks ju lausa pilvedes hõljuma.
Kus on öeldud, et ravi kestab 6 kuud, võibolla piisab täielikult kuuest nädalast?
Tegelege kehalise aktiivsusega, unistaga helgest tulevikust ning nautige Lapse ootust olevikus.
Üheskoos leiate õiged lahendid.
Ja on kaunis kevad ka ja õites Eestimaa.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet