Stress, ärevus, paanikahood 02.01.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas tulla toime kui kõik on peas juba nii katki et tekivad mõtted et mu elul pole väärtust ja et kõigil on ilma minuta parem.

Mul on 4 a laps. Kõik sai alguse kui lapse isa kasutas vägivalda ja ma seejõrel suhte lõpetasin. Siis algas tema terror et kui halb ema ma olen ja et ei jõua kuskile. See läks mööda. Leidsin uue kaaslase ja hakkas uus terror laose isalt et temale ei sobi et mul selline uus mees ed on. (nüüd aasta koos olnud).Uus mees on kohati ka alkoholiprobleemiga. Ning kui tema joob siis tekivad mul paanika hood ja tugev ärevus. See on nii tugev et ma vapun üle kere rinnus on valud ja ei suuda oma nutuhoogusid taltsutada. (uus mees, on hästi ükskõikne kui joob ütõeb et hoolib aga ei lõitu nagu hooliks). Kui varem läksin nutsin vetsus või teises toas, et laps ei näeks. Siis hetkel on asi minu jaoks nii hull et ei suuda kontrollida enam ja lapse olen sellega nii mõnelgi korral ära ehmatanud ja siis tunneb tema ennast süüdi et emme nutab.
Kõigele sellele on lisandunud unetus. Magan 1-2h ja olen 4 h ärkvel ja nagan veel 1-3h

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uni - apteegi vabamüügis on saadaval Melatoniin.
Soojad joogid (teed) sobilikud - jätkata.
Uus elukaaslane - talle selgitada, et lapse ja Teie huvides, kogu praeguse seltskonna huvides, on vajalik
kooselu-suhtlemist korrigeerida, muuta, alkoholivabaks muuta.
Suhteid tabletiga ei muuda, siin ikkagi vajalik tõsine vestlus edaspidise elukorralduse aspektist.
Kui ta teist hoolib, siis ta ka enda käitumist muudab. Sõnad üksi ei aita, tähtsad on teod, karsked teod, alkoholivaba kooselu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet