Vertiigo ja ravi 28.05.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul diagnoositi selline asi nagu :
Vestibulaarfunktsiooni e esikutalitluse häired, healoomu[li]ne paroksüsmaalne peapööritus e vertiigo .

Perearst ütles, et möödub iseenesest, aga samas tekkepõhjust ta ei tuvastanud.
Viimased 9 kuud on olnud mu elus väga pingelised, vertiigo lõi välja peale üht pingelist üritust.
Kas võib arvata, et stress ja ülekoormus võib olla tekke üheks põhjuseks?
Kas tuleks pöörduda psühhiaatri vastuvõtule?

Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jutt õige - õige puhkerežiim (töö- ja puhkerežiim) olgu esikohal.
Ortostaatilised harjutused treenivad vestibulaar-aparaati. Harjutused seega: Ringutus-sirutus, painutus-lõõgastus ja lähteasendisse e püsti. Nüüd keha-pea pöörded vasemale kolm jõnksutamist, siis kolm jõnksutus paremale.
Sellist harjutust tunde järgi mitmeid kordi päevas.
Jüri O.-M. Ennet