Une kvaliteet 04.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on selline aktiivsusmonitor-käekell, mis näitab une kestvust ja sügava ning pinnapealse une hulka.Magan iga öö 8 tundi või veidi rohkemgi. Hommikul on aga tunne väsinud ja nagu lahingust tulnud. Kellalt näen, et sügavat und on kogu ööst olnud 50-70 minutit. Ei ole kuskilt leidnud infot, kas selline sügava une kogus on piisav? Isiklikult arvates, et seda on vist vähe, kuid kuidas seda juurde saada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui rohud kohe ja oluliselt ei aita, siis vaja:
a) kas rohu annust korrigeerida (ja kui see ka ei aita), siis
b) teine rohi tarvitusele võtta.
praegu on kolme rühma rohud: AD, neuroleptikum ja rahusti (rahusti on sümptomaatilise toimega ja probleemi sügavuti ei puuduta) - rohte küllaga ja enamgi.
Seega - uus AD.
Ei väsi kordamast, et AD-st üksi ei aita, vajalikud on ka harjutused ( vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprontsiip).
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet