Probleem magamisega 02.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Vabandan tülitamast jälle, aga lisandus uus mure. Oehh, olen ühe korra kirjutanud Teile, et magamisega suured probleemid. Nimelt tuli mul täna meelde, et mul jääb magama jäädes justkui hingamine kinni ja ehmatan ennast hapnikupuuduses üles ja läksin siis netti otsima selle kohta, et äkki kellelgi ka veel see ja saan lohutust, et pole hullu, aga võta näpust, leidsin hoopis sellise asja nagu mingi unelämbumistõbi v midagi seesugust. Lugesin siis ilusti läbi selle ja seal oli kirjutatud, et tekivad südame rütmihäired ja lämbumine unepealt. Olen nii noor ja nüüd kohutavalt kardan magama jääda ja magama jäädes ära lämbuda:(:(:( Kas on see siis tõesti nii lihtsalt võimalik, kuidas seda ravida saaksin või kas selline asi on võimalik, et nüüd nii noorelt suren sellesse ära? Just magama jäädes tuleb see, kuna kontrollin nii kohutavalt oma magama jäämist ja siis jääb hing kinni ja nii üks 10korda järjest, kuni lõpuks ärkan lihtsalt üles. Lugesin, et ka selle asja puhul ei tohi unerohtu võtta, aga siis ma ei saagi enam kunagi magada ju.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei lämbu keegi magades ära! Ei keegi. Tekivad teatud hingamis-muutused ja need häirivad rahulikku magamist. Hingamine ja südametegevus on omavahel seotud nii halvas kui ka heas. Tugevdades südametegevust (jalutuskäigud, kerge kehaline aktiivsus, sportlik tegevus) paranevad ka hingamisfunktsioonid ja seega paraneb ka une kvaliteet. Natukene on ka arstirohtu vaja ja siin aitab psühhiaater. Need uneprobleemid on kõrvaldatavad. Süda seisma ei jää.
vt. varasemaid soovitusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet