tunne et kogu aeg väsimus 20.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kogu aeg on väsimus ja närvi valud kuid on ka meeleoluu muutused

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Une režiim: õigel ajal puhkama ja piisav une-aeg - siit kõik algab.
2) Une-eelsed lõõgastus-harjutused ja pingete maandamine ka rahustava teega - paraneb une kvaliteet ja unenäod muutuvad rõõmsamaks.
3) Päevarežiim korda: õiged asjad õiges järjekorras. Kõike korraga ei jõua ja ei peagi.
4) VV reegel ehk Võlad ja Varud - seda kõigis eluvaldkondades. Kui suured Võlad (mitte rahad vaid tegemised-lubamised jms) üleval, siis ei saa päeval korralikult tegutseda ja öösel ei saa korralikult-kvaliteetselt magada.
5) Une-elne rituaal. - vt varasemaid.
6) Perearst ja alustada Vererõhust.
Abista ligimest ja kaasmaalasi - sellega tunnetad endas Lisajõudu, Koosmeele Väge.
Jüri O.-M. Ennet