poeg 17.11.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minu poeg on 14 ning tal on koolis käitumisega järgmised probleemid :ei kuula tunnis õp.sõna ,lahkub klassist omal soovil,käib vett joomas ,kui tahab,elab telefonis ning ei allu tel. kasutamise keeldudele,mõnikord higistab ja tahab olla õues jahutamas,järmine hetk aga on üliaktiivne.Kooli juhtkonna ja õpetajate arvates kasutab midagi,sest käitumine on äärmusest äärmusse.Klassikaaslastega eriti probleeme pole, suhtleb normaalselt. Ta on juba titest saati olnud väga jonnakas,kuid üldiselt vajadusel abivalmis ja heasüdamlik. Koolist nõuti narkotesti ja psühhiaatri nõustamist ning määrati 2 nädalaks individuaalõpe. Nüüd küsimus:Meespsühhiaater, kes oskaks noormehest aru saada ja kus teha narkokontrolli,mis ei ole eilne vaid näitaks ka eelnevat (pikemaajalist) kasutamist või mitte kasutamist näitav

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Millega täpselt tegemist, seda selle info põhjal öelda ei saa. Pidurdamatust, impulsiivsust, püsimatust jne võib avalduda mitmetel juhtudel.
Mida tarvitas? - õpetajate arvates? Mida selle kooli lapsed tarvitavad?
Alustage Lastehaigla psühhiaatri juurest, neil ka psühholoogid ja narkoloogid.
Kindlasti on suureks kasuks korralik uni ja õige elurežiim.
Kasu on kehalisest aktiivsusest, mingi kehaline treening, jõukohane.
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet