Pearinglus 09.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mul küsimus selline, et olen spordiinimene, aga jooksmise ajal tekivad tihti tasakaaluhäired, just asfaldil ja staadionil jooksmisega on kõige rohkem probleeme, samuti rahva seas jooksmisel. Selline tunne tekib, nagu jalgu polekski all. Tahan tempot tõsta, aga kohe tekib kukkumistunne. Võistelda üldse ei saa. See tekitab mul probleeme ka töö juures, kuna pean sooritama füüsilisi teste.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Betaserc on hea rohi - parandab sisekõrva (tasakaaluaparaadi) verevarustust. Ka kerge sportlik tegevus teeb seda kogu organismi tasandil, haarates parasjagu ka pead.
Hästi aitavad aju (resp. keskkõrva) verevarustust parandada ja tasakaaluapraati treenida ortostaatilised harjutused (pea kõrgemal, pea all, pea üleval jne). Alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest - saab ka pingeid vähemaks. Kiikumine on hea (kiiktool), keha(pea)pöörded paremale-vasemale-paremale...Tasakaaluharjutused.
Head harjutamist ja varsti saate ka võistlustel osaleda.
Esikohal loomulikult üldine treening ja heaolu, eks siis võib ka võistleda (eelkõige endaga, siis teistega).
Head harjutamist!
Jüri O.-M. Ennet