Borrelioos 12.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas borrelioos võib mõjuda närvisüsteemi, meenutades stressi ja enesesse sulgumist seoses liigeste valuga, mis on väljakannatamatu, ja tekitada nõrkust, väsimust? Kui pikk on haiguse peiteaeg? Kas see on võimalik, et 10 aastat tagasi saadud puugihammustus avaldab mõju hiljem kui 3...neli aastat ja mis on kahjustuse tagajärjed närvisüsteemile. Kuna kätes pole jõudu isegi kruvikeerajat käes hoida ja eluisu on kadumas, tekivad suitsiidimõtted, kuna elukvaliteet on masendavalt halb.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puukborrelioosil on nn primaar-infektsiooni peiteaeg ja sümptomid ning spetsiifiline ravi. See on alates puugi hammustusest nädala kuni ühe kuu küsimste ring. Ja on ka hilisborrelioosiga seotud nähud: närvisüsteemiga seotud häired (näit. pareesid), liigeshäired, kardiaalsed küsimused, nahaga seonduvad häired. Hilisborrelioosi ravi toimub ikkagi eriarsti juhiste järgi ning vajab kannatlikkust.
Üldtugevdavad tegemised nii meele (psüühika) kui ka kehalise sfääri osas on soovitav ning tuleb kasuks.
Kannatlikkust ja püsivust tervise tugevdamisel.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet