Isaga kummalised lood... 07.03.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mu küsimus on seotud mu isaga (66 a), kes hetkel on Mustamäe haiglas ravil... 1999.a amputeeriti isa parem jal ülaltpoolt põlve. Aega võttis, kuid ta taastus nii vaimselt kui ka füüsiliselt- hakkas kasutama proteesi jne. Võtab küll siiani valuvaigistavaid tablette, mis on perearsti poolt määratud (päris täpselt ei tea) aga ka c-vitamiini... Ta on olnud kirglik suitsetaja alates 14. eluaastast
:( sellest ka veresoonkonna probleemid... Selle aasta jaanuaris läks ta taas plaanilisele opile Magdaleena haiglasse, kus vasaku jala veenid "puhastati", sealt kibeles ta ruttu koju, kuigi opihaav polnud veel täielikult paranenud. Kodus ta puhastas ja hooldas oma haava iseseisvalt ema abiga, kuid mõni päev tagasi hakkas end halvasti tundma. Kaebas südame valule. Kutsusime kiirabi, doktor kirjutas dgn. infarkt myocard. (täpselt ei oska kirjutada) ning ta toimetati Mustamäe haiglasse. Seal avastati, et opihaav on "halvaks" läinud, õnn et mürgitust ei olnud tekkinud, määrati antibiootikumide kuur ja midagi veel, vist veresoonkonna ravimit. Üleeile tehti šunteerimine, oli trombe... Kuid nüüd siis küsimusele lähemale - isa on seal täiesti paanikasse sattunud, kisub enda küljest andureid ja voolikuid ära. Rahmeldab mis jube, õed on hädas temaga kohe. Eilse öö olid nad sunnitud ta kinni siduma, kuid täna helistas tema raviarst ja tahab, et me ta sealt ära võtaksime.... Appikene, aga mida teha???? Võimalik, et haigla miljöö tekitab temas sellist stressi, sest muidu oli ta ikka tasakaalukas ja rahulik mees, alkoholi ei pruugi liiast ja üldse normaalse ellusuhtumisega inimene...

Lugupidamisega Margit

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vajadusel kutsutakse psühhiaater, kes konsulteerib ja pakub ravi. Selliseid seisundeid on sageli. Head rohud olemas. Veelkord vestelda ravitohtriga.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet