hammaste krigistamine 01.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 20 aastane neiu ja krigistan suhteliselt sageli öösiti hambaid ja näen hirmuunenägusid. Vahel ka räägin unes. Viimasel ajal olen 2 korda öösel natuke alla teinud, kuigi õhtul ei ole palju joonud. Internetist uuritu põhjal arvan ise et mul on unehäired(parasomnia) ja tingitud stessist. Päeval on uimane olla juba pikemat aega ja kui olen midagi teinud või rääkinud siis natukese aja pärast mõtlen et kas ma üldse seda tegin või mitte. Kas probleem on tõsisemat laadi ja peaksin minema perearstile või läheb ise üle.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ilmselt olete veidi liiga tublilt õppinud/töötanud? Puhkus taastab jõu ja sisemise tasakaalu. Une ja enureesi (alla tulemised) jaoks on väga head tritsüklilised AD, psühhiaater kirjutab. Võetakse õhtul, soodustab und, rahustab (nagu kõik antidepressandid), kõrvaldab märgamise ja aitab ka nendeid krigistamisi kõrvaldada.
Korralik puhkus ja sportlik eluviis.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet