püsivad kaelavalud ja ärevushäired 19.09.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
Arsti soovitusel hakkasin pingepea-kaelavalude raviks tarbima antidepressanti.Alguses kirjutati sertral50, see ei sobinud siis ciral20,sellega oli veel halvem(ei maganud silmatäit),siis kirjutati remeron 15,see sobis,olen seda nüüdseks 5kuud võtnud.Uni on korras aga kaela-peavalud kimbutavad ikka,kuigi võimlen iga päev ja veel on selline asi,et hommikuti kui olen üles ärganud hakkab äkki selline põhjendamatu ärevushäire.Arst soovitas siis 0,25 xanaxit võtta.Olen ka kaalus juurde võtnud,remeroni annust suurendada küll ei tahaks.Kas võib ikka xanaxit lisaks antidepressandile(ravikuuri vältel)juurde võtta? Kardan väga sõltuvusse jääda.
Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke minu harjutuse esimest osa (vt "Elukiri", juuni 2004, i-netis see ei "ripu", vaja vaadata ajakirja). Aitavad ka kerged harjutused kaelale, pehme juuksehari ja sellega kukla-kaela massaazh. Sportlik tegevus vajaks päevakorda võtmist. Kehakaalu tõus ühelt poolt - Remeron ja teiselt poolt - vähene kehaline tegevus. Siis ka Xanaxi vajadus kaob.
Põhiprintsiip - minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" ja sellest varem juba kirjutatud.
Tervitustega
Jüri O.-M. Ennet