lähedase kaotus 12.12.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Minu abikaasa suri kaks kuud tagasi (sooritas enesetapu). Peale matuseid pöördusin perearsti poole, kes määras mulle xanaxi tabletid ja psühhiaater kirjutas Ciral-20. Olen neid ravimeid siiani tarvitanud, vahel tundub, et tunnen end natuke paremini, siis aga on tagasilöögid ja kohati tundub, et ma ei tea lihtsalt mida teha, kuidas saada sellest valust üle, kuidas elada inimeseta kellest ma väga hoolisin. Peale õnnetust tekkisid mul koheselt söömishäired ja unehäired, vahepeal tundus, et söön juba enamvähem normaalselt, aga praegu see jälle nii ei ole (olen alla võtnud 6kg, olin ka enne normaalkaalus, nüüd on juba endalgi paha peeglisse vaadata). Ma tean, et pean sööma, pean sellest üle saama, aga kuidas küll ometi.Ma saan aru, et minu seisund on ilmselt normaalne (sellise üleelamise kohta), aga ma kardan, et ei suuda sedasi oma lapsele (8.a)piisavalt tähelepanu pöörata (ärritun kergesti, olen masenduses, kodus ei taha midagi teha- olen nagu üks suur õnnetuse hunnik). Koguaeg mõtlen oma abikaasale ja ei taha kuidagi leppida sellega, et teda enam ei ole. Võibolla oleks abi eneseabi raamatutest, aga kahjuks ma ei tea, millistest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lein vajab aega, siin asjad kiirelt ei liigu.
Rohud on sobilikud ja aitavad hingevalu veidi leevendada.
Soovitan lapsega tegelemist ning igapäevatöödega uude realiteeti sulanduda. Kodus tehke väikseid ümberkorraldusi, et hingevalu veidi pehmendada.
Aega parandab hingehaavad.
Teile hingejõudu soovides,
Jüri O.-M. Ennet