kuidas olla toeks? 04.12.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

tere! mul on mure oma kallima pärast. teda valdab juba nädala jagu depressioon. paar päeva tagasi hakkas ta aga võtma antidepressante... kuidas ma saaksin olla talle toeks? meie omavahelised suhted pole ka just kiita..probleeme on, aga tülisid mitte... kallim ise ütleb, et tahab rahulikult olla...ja sestap pole me juba mitu päeva kohtunud... mind aga vaevavad südametunnistusepiinad... sest tahaksin talle väga toeks olla. olen talle öelnud, et olen tema jaoks olemas kui vaja, aga ikkagi... kas on parem lasta tal omaette olla? kuidas antidepressandid üldse mõjuda võivad talle?
ette tänades...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiivse inimese soovid on küllaltki individuaalsed. Tema soove tuleb arvestada ja seega talle üksinduse võimalust pakkuda. Neutraalselt abistada (toidupoest midagi tuua, jne. - olenevalt kuivõrd Te ühiselu elate) on igati kasuks. Käeulatuses olla on soovitav.
Antidepressante on mitmeid, mõned annavad muutustest kohe märku, mõned vajavad selleks nädalapäevi.
Südametunnistusepiinu tunda EI tohi, see mõjub halvasti Teile mõlemile.
Kui süda soovib abistada, siis leiate üheskoos ka selle võimaluse.
Jõulurõõõmu Teile,
Jüri O.-M. Ennet