Hemorroid 18.03.23 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Olen pikalt hädas olnud hemorroidiga. Algas see probleem peale neljanda lapse sünnitust. Nüüdseks möödas 4 a ja aegajalt annab tunda. Paar aastat tagasi näitasin perearstile ja soovitas toitumist muuta. Minul pigem probleem, et ebamugav tunne, pärakus oleks nagu väike punnike väljas ja see tekitab ebamugavust. Valu mul ei ole, vahest sügelus tunne. Olen kasutanud erinevaid küünlaid ja kreeme, olulist abi pole saanud. Ka töö on istuv. Minu küsimus, kuhu peaksin pöörduma või kas oleks sellise hemorroidi puhul vajalik operatsioon? Minu perearst mind eriarstile ei suunanud.
Ette tänades!

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Üldiselt on nii, et kui hemorroid põhjustab ravist hoolimata vaevusi üle 1 a, siis tasub nõu pidada kirurgiga. Perearst täpsustab ja koostab saatekirja.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi