Kaelal lahtine sünnimärgi taoline asi 14.05.19 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere , Mure selles et mis see võib olla ? järsku märkasin ja on nagu sünnimärk aga varre otsas nagu oleks , või on tegemist puugiga ? nokkisin ja nüüd valus

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere!
Kirjelduse järgi paistab olema pigmenteerunud nahanäsake, arstikeele akrohordon või fibroepitelioom. Kui see saab viga või ärritust, võib järgneda kerge põletik. Andke rahu, ärge näppige, põletikuvastane salv (Braunovidon) ja peaks paranema. Kui piirkond saab ikka püsivat ärritust, siis võiks kaaluda selle eemaldamist. Nõu annab perearst.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi