Pingepeavalu 14.08.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Mul on üle aasta olnud survetunne pea otsmikul ja kael kange koguaeg. Olen proovinud massaazi teha see ka ei aita. Olen võtnud juba pool aastat Amitriptylini/ja paar kuud tagasi hakkasin ESCITALOPRAMI võtma . Amitryptilini võtan õhtuti 3tükki. Vahel aitab vahel mitte. Vahel nii ka võtan rohud õhtuti ära surub edasi. Ja segab mu keskendumist. Proovin pingutada/keskenduda midagi ei lase kuna hakkab uuesti suruma. Ma olen vaevlenud sellega nii kaua , see häirib väga palju mu iga päeva elu.. Kas oskate öelda mida teha?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Nimetus- pingepeavalu ütleb juba ära, tegemist on peamiselt vaimsest ja füüsilisest stressist tingitud peavaluga. Tablettravi on vaid osake ravist. Katsuge koos psühholoogiga jõuda vaevuse põhjusteni ja nendega edasi tegeleda.
Küllap on Teid uurinud ka perearst ja neuroloog. Tehtud ka nalüüse, nt borrelioosiproovid, TSH jm ??

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi