Kõrvetised 19.07.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Tundsin esimest korda kõrvetisi ca aasta aega tagasi, see kestis paar kuud ja siis oli pooleks aastaks kõik korras ning sain kõike probleemideta süüa. Vahepeal üksikutel kordadel on neid kordunud, aga nüüd paari viimase nädala jooksul olen selle probleemiga taas peaaegu igapäevaselt kimpus ning peale söömist hakkab sees kõrvetama (aga siiski mitte iga toiduga), seetõttu tahtsin küsida, kas tegu võib olla ka mingi toidutalumatusega ning toidutalumatuse test võiks selle probleemi puhul aidata? Ning teine küsimus - kas omeprasooli kuur oleks sellisel juhul vajalik või peaksin ootama, et need ka sel korral ise mööduvad? Mainin igaks juhuks ka seda, et eelmisel korral kui kõrvetised tekkisid, tekkis ka näo peale akne laadne lööve, kuid põhjaliku vereanalüüsi andmetel ei olnud ühtegi näitu, mis oleks normi piirest väljas olnud, seetõttu olen mõelnud, kas tegu võib olla hoopis mõne toiduaine talumatusega.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Põhjuseid võin loetleda palju. Igal ühel on neist väikesed erisused, seda peab täpsustama arst reaalsel vastuvõtul, siis ka õige ravi. Hea koostöö oma perearstiga !

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi