leetrite vastu (re)vaktsineerimine 14.04.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Tegin SYNLAB-is leetriviiruse IgG analüüsi, sest väidetavalt oli leetrite vaktsiin 1980. aastate lõpul ebakvaliteetne.
Selgus, et mul on leetrite suhtes ebapiisav immuunsus. Analüüsi puudatav dokument on lisatud ka kirjale.
Soovin seega teada, kas pean tegema vaktsineerimise ühe või kahe doosiga?
Küsin seda, sest ei tea kas lapsena mind vaktsineeriti leetrite vastu, kuigi eeldan, et seda tehti. Vanemad küll ühestki vaktsiinist ei keeldunud. Samas ei oska ma tõlgendada analüüsi tulemusel olevaid numbrilisi väärtuseid.

Lisaküsimus: kui covid19 kolmandast tõhustudoosist on möödas 2 kuud, kas siis võib juba teha leetrite vakstiini? Ma eeldan, et kahe erineva vaktsiini vahel peab olema paus.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Oleneb vaktsiinidest. Seda otsustab vaktsineeriv arst, nt Teie perearst, koostöö !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi