Kõrvetised 30.03.22 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere
2019 aastast piinavad mind kõrvetised. Käisin ka oma murega perearstil, kes kirjutas omeprosooli välja, kahjuks see ei aidanud. Siis suunas ta mind kopsu arstile ja nina kõrva kurguarstile, ei leitud midagi. Siis saatis ta mind mõõka neelama, leid oli normi piires. Perearst kirjutas siis mulle ranisani välja, see eohi aitas väga hästi. Sain ranisani paar kuud võtta kui jäin lapseootele ja lõpetasin rohu võtmise, ja kõrvetised ei tulnud tagasi ja ei tulnud nad ka peale lapse sündi tagasi. Kui lõpetasin lapse rinnaga toitmise hakkas kogu nali otsast peale. Siia kirjutas perearst uuesti omeproaooli aga seekors 40mg, ei aidanud. Siis kirjutas nexiumi mis oli natuke parema mõjuga aga kahjuks tekitas mulle kõrvalnähtusi, lõi kõhu lahti ja tekitas nii jubedat suukuivust, et lõi kõrva. Vahepeal muidugi võttis perearst vereanaliuse ka mis olid korras, ainult ferritiini tase oli 8. Soovitas rauatablette juurde süüa kuuaega. Niisiis kirjutas arst vahepeal kolmanda kõrvetiste rohu mis aitas natuke, võtsin siis seda ja vahepeal lõpetasin raua tavlettide võtmise ära ja käisin andsin uue vereanalüüsi ferritiini tase 4. Perearst käskis rauatablette kuskil pool aastat süüa. Aga kahjuks kõrvetiste rohi ei mõju mulle. Olen üritanud kõik kirja panna mis põhjustab kõrvetisi, olen loobunud toitudest mis põhjustavad kõrvetisi, vahepeal on tunne nagu aitaks aga siis pean jälle pettuma. Perearst soovitab uuesti mõõka neelama minna aga mis kasu sellest on kui ravi ei aita.See olukord tekitab mulle jubedat stressi, kas mulle siis ei mõjugi ükski rohi? Mis võimalusi mul veel oleks?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Kas on uuritud "maobakterit " Helicobacter pylori-t. Kui see on olemas ja esinevad vaevused, siis on vajalik kolmikravi. Mõnikord tehakse ka operatsioon, kui põhjuseks on nt söögitoru lahi song. Toidukorrad peavad olema veidi sagedasemad, 5-6 x päevas. Magada kõrgema peaalusega ja vältida pingutust kummargil. Hea koostöö perearstiga.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi