Käte krampi tõmbamine ja keha surisemine. 03.10.20 / Perearst

Külastaja küsib:

Mind on juba päris pikka aega vaevanud käte krampi tõmbamised, sõrmed eriti. Keha suriseb, keel samuti,vahepeal isegi värisen ja samal ajal käed samuti lähevad krampi ning on peaaegu minestamine peale tulnud. Tavaliselt tekivad pingelises olukorras või kui närvis olen. Aga on ka tavalises situatsioonis seda ette tulnud. Sooviksin teada, milles võib asi olla? Kas see on pigem psühholoogiline probleem?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Jah, tundub küll, et psühholoogiline probleem, ärevuse somatisatsioon vm. Orgaaniline haigus avaldub hoopis teistmoodi. Kuid, külastage oma perearsti, esmane läbivatus, vajadusel uuringud ja konsultatsioonid, ning saab leida parima tõenduspõhise meetodi Teie aitamiseks.

Head tervist soovides,
Madis Veskimägi