Põletik/punn näos 16.02.18 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen hädas sellise asjaga näos. Üldiselt vistrikke mul ei ole,kui siis vaid enne menstruatsiooni,aga väikesed. Teatud aja tagant- viimane oli 3 kuud tagasi,nüüd jälle selline juba u 3 ndl. Olen suures hädas nõelaga sügava augu teinud, üsna palju sealt kätte saanud,aga ära ei lähe. pole ühtegi ''pead'' ka näha,mille kaudu saaks midagi kätte.Määrinud olen kõigega- saialille salv ja tinktuur,visnevski salv jne, U pool aastat tagasi käisin nahaarsti juures seetõttu ja ta kirjutas Duac geeli,mis ei aita midagi ja ka Doxycyline Vitabalans tabletid,mille tõttu tulid üle keha vaid verevalumid ja jätsin pooleli.
Olen väga mures ja kuna see on nii suur,siis juba lausa piinlik väljagi minna. Mida peaksin ette võtma ?

suurimad tänud

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere !
Ma kahjuks ei saa päris hästi aru, mida kirjeldate. Abi oleks fotost. Julgen oletada, et tegemist võib olla põletikulise rasutsüstiga. Kui nii, siis see vajaks kogu kapsliga naha seest välja aitamist, seda teeb vastava kogemusega ja hooliv kirurg. Kirurgid lõikaksid meelsamini küll päris kirurgilisi haiguseid. Võimalus on pöörduda ka ilukirurgi vastuvõtule mõnda erakliinikusse. Kindlasti annab Teie perearst head nõu, paljudel perearstidel on kujunenud välja eraldi tegevusala väikekirurgilistest protseduuridest. Näiteks see video, probleem on küll teine. https://www.youtube.com/watch?v=Gt85n13A25I
Ja veel- protseduurid enda kallal, eriti näo piirkonnas ei ole mõistlikud. Valu, põletikuoht, armistumine, tarbetud kannatused, enesesüüdistused.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi