Invaliidsusgrupi määramine 04.04.02 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!

Millistele tingimustele peab haige vastama, et talle määrataks invaliidsusgrupp? Olen mures oma ema pärast, kellele perearst taotles invaliidsusgruppi, kuid sai negatiivse vastuse, sest kõik need haigused pidid olema eale vastavad tervisemuutused! Ta on lapsest peale põdenud südamehaigusi, seedetraktihaigusi, reumat. Nüüd on lisandunud ka neerupuudulikkus.

Mida peaks tegema või kelle poole pöörduma (tegemist on Tartu maakonnaga)? Kas grupi taotlemisel on vaja ka nt EKG-d või muid spetsanalüüse?

Praegu on ta pensionär ning mulle tundub, et liikumine läheb tal järjest raskemaks (pidev õhupuudus, liigesevalud, südame rütmihäired). Et vähegi jalul püsida, kirjutatakse välja tohututes kogustes rohtusid, grupiga inimesed saavad selles osas ju soodustust...Kas Te oskaksite anda nõu?

Tänan!

Arst vastas:

dr Eero Merilind

Perearst

Nõmme Perearstikeskus

Lugupeetud küsija.Invaliidsusgrupp, uue nimetusega puue, antakse inimesele, kelle haigus

vastab teatud kriteeriumidele. Vanusest tingitud muutuste korral puuet

ei määrata. Invaliidsusgrupp kahjuks praegu kehtiva seadusandluse järgi

suuremat soodustust ravimitele ei anna. Kui soovite (huvi pärast)

teada, millised on need kriteeriumid, millele inimese tervis peab vastama

vaadake Sotsiaalministri määrust nr 104 ( RTL 2002, 10, 104) - see on

piibel.Lugupidamisega,

dr Eero Merilind

perearst

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

HELICOBACTER PYLORI INFEKTSIOONI DIAGNOOSIMINE

Milliste meetoditega oleks võimalik prootonpumba inhibiitorite tarvitamise (Nexium) ajal adekvaatselt diagnoosida Helicobacter Pylori võimalikku infektsiooni?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
3 võimalust. Gastroskoopial võetud proov; väljaheites H pylori antigeeni määramine. 3. Väljahingatava õhu analüüsiga. Levinum on 2 esimest. Antigeenimääramine on kõige vähem koormavam patsiendile ...

Loe edasi

magu

Kas mao kahjustusi saab mõõta ainult mõõga neelamise teel?Või näitab mao suurenemist või vähki ka ultraheli või vereanalüüs?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Mao uurimiseks on erinevad võimalused- Teie märgitud gastroskoopia, siis mao röntgenuuring kontrastaine neelamisega, kompuuteruuring, mõned analüüüsid kaudseks hindamiseks. Nt peitveri väljaheites, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: