Huuleherpes 28.06.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on aastas kord-paar huuleherpes. Tavaliselt algab see pakitsustundega, siis tulevad villid ja kõik ikka pakitseb ja läheb aega kuni paraneb.
Nüüd on mul huulel samuti villid ehk vist ohatis, aga sellele ei eelnenud pakitsust ega ole pakitsustunnet ka nüüd, kui villid on juba olemas.
Minu küsimus on, et kas see on normaalne, et ohatise tekkel ei olnud ega ole pakitsustunnet või on tegemist hoopis mingite muude villidega ja pean pöörduma arsti poole?

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Huuleohatist põhjustab herpesviirus number 1 (HSV-1). Sellele nakkusele on iseloomulik, et ägenemiste puhul tekivad villid enam-vähem ühte ja samasse kohta. Samuti on herpesviirusinfektsioonile tüüpiline etapiline kulg, millest esimene etapp on kipitus ja kihelus. Sellele järgneb samas piirkonnas villide teke. Hiljem kattuvad villid koorikutega ja 8-12 päeva pärast toimub paranemine. Kui õnnestub raviga varakult alustada, on kõige tõhusam tablettravi viirusevastase preparaadiga.
Ehkki alati võib esineda ka ebatüüpilisi haigusvorme, soovitaksin kahtluse korral pöörduda oma perearstile, sest villilisi nahahaigusi võib olla teisigi.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
perearst
Confido Erameditsiini Keskus

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

huuleherpes

Tere.
Pooleteist kuu jooksul on juba mul kolmas kord herpes huulel.Kasutasin kõigil kordadel Acic-kreemi.Viimane kord polnud eriti tulemusi,kui muidu tekkis tagasiminek 2-3-dal päeval,siis seekord ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Raske öelda. herpese laadsed infektsioonid on märk organismi vastupanuvõime alanemisest. Tegemist võib olla ka juhusega.
On olemas kohe suukaudselt manustatavad herpese ravimid, millega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: