Kuumahood üle selja ja ülekeha 16.03.16 / Perearst

Külastaja küsib:

Tervist.
Viimase kahe aasta jooksul on tekkinud sellised kuumalained. Vahepeal on ja vahepeal pole. Vahepeal tõmbab kuumaks üle keha, kui on piinlik või lähen närvi.Tunnen kuidas selg läheb tulikuumaks ja otsaesine ka. Tänu sellele ka higistamine.Isegi sellele mõeldes, tõmbab selja kuumaks.
Täna tervepäevajooksul on käinud hooti sellised kuumalained üleselja.
Millest võiks selline asi tingitud olla? Kuidas edasi käituda?

Lugupidamisega.

Arst vastas:

Kristi Otsmaa

dr Kristi Otsmaa

Perearst

Tere,
Ilma Teid nägemata on keeruline kindlat arvamust anda. Kõige tõenäolisem on, et kirjeldatud kaebus on tingitud lihtsalt vegetatiivse närvisüsteemi reaktsioonist ja mingit haigust selle taga ei peitu. Soovitaksin Teil rääkida sellest teemast oma perearstiga. Perearst võib pidada vajalikuks määrata mõned analüüsid ja vajadusel suunata Teid edasi ka endokrinoloogile põhjalikumateks hormonaalsüsteemi uuringuteks.
Lugupidamisega
Kristi Otsmaa
Confido Erameditsiini Keskus