Põlve osteoartroos 15.10.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Kas 70-aastasele inimesele on võimalik veel põlveliigese proteesimist teha?
Inimene on suure liikumispuudega (määratud raske puue). Diagnoos põlveliigese osteoartroos. Valud on suured, inimene valuvaigistiteta liikuda hästi ei saa. Kodust väljas ei käi juba mitu aastat. Vahepeal ei saanud voodistki välja, siis kasutas mähkmeid. Aitas iganädalane füsioteraapia (füsioterapeut käis kodus). On ka ülekaaluline ja eluaeg pole eriti sporti teinud. Käsimüügis müüdavad valuvaigistid tema sõnul ei aita, vaja on retseptiga väljastatavaid. Mida soovitate? Kas oleks mõtet paluda perearstil saata ta ortopeedi vastuvõtule? Sinnaminek on problemaatiline, aga ortopeed koju ilmselt ei tule.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
70 elusaastat ei ole iseenesest mingi piirang põlveliigeste proteesimiseks - enamus operatsioone tehaksegi sellevanustele ja vanematele inimestele. Oluline on see, millised on kaasuvad haigused ja kas põlveliigesed on selle inimese ainus probleem või on veel midagi, mis liikumist takistab. Kindlasti maksab perearstiga sel teemal nõu pidada, kas konsultatsioon ortopeediga oleks otstarbekas.
Lugupidamisega
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Põlve peale kukkunud raskus

Tere doktor. Mehel oli kukkunud 200 kg. blokk põlve peale, nüüd räägib et kui liigud ragiseb sees. Kui ohtlik see nüüd asi on? Mida te soovitaksite teha talle?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Minna traumapunkti !
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: