Unisus? 04.06.15 / Perearst

Külastaja küsib:

Proovisin internetist otsida, millega tegu, aga ei leidnud kuskilt ühtegi sobivat. Äkki Teie oskate aidata.
Nimelt viimastel kuudel on nii olnud, kui ma magan kaheksa või vähem tundi, siis mõni tund pärast ärkamist läheb pea uimaseks, tunnen rammestust, olen närvilisem, kerge nohune tunne tekib, silmad on tundlikumad. Justkui mul oleks kerge pohmell.
Alkoholi pole viimastel kuudel palju tarbinud. Nädalas võib olla korra üks klaas veini või üks pudel õlut söögi kõrvale.
Kohvi tarbisin üle nelja aasta igapäevaselt. Pool aastat tagasi, detsembris otsustasin lõpetada. Nüüd joon vaid kaks-kolm korda kuus ja mõned korrad neist kofeiinivaba.
Energiajooke pole pool aastat tarbinud.
Poolteist kuud olen oma söögikordadest välja jätnud šokolaadi, rohke suhkru- ja jahutooted. Sai, riis ja makaronid on ka väljas juba pikemat aega. Ehk olen viimasel ajal tervislikumalt toitunud kui muidu. See muutus ei tulnud drastiliselt.
Viimased neli kuud olen ka rohkem trenniga tegelenud kui varem.
Uneprobleeme pole. Magama jääda on üpriski kerge ning öösel üles ei tõuse.
Mingeid ravimeid ei võta.
Täna näiteks on üks sellistest päevadest. Jäin magama poole kahe paiku. Hommikul kell üheksa läks uni ja ärkasin. Päris tihti, kui saan, magan hoopis kümne-üheteistkümneni.

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist
Kui unisusele lisaks ei esine kaasuvaid sümptomeid, mis Teile muret tekitaks, siis on see Teie keha normaalne reaktsioon. Keha annab nende sümptomitega Teile teada, et ta vajab rohkem puhkust, seda enam, et Teie kehaline koormus on suurem kui tavalisest ja ei saa unustada ka asjaolu, et raske talv on selja taga. Sellise probleemiga ei olegi mitte midagi muud peale hakata, kui oma keha kuulata ja tagada talle taastumiseks vajalik uneaeg. Ükski ravim siin ei aita, ka kohvi ja energiajook leevendavad vaid hetkeks ja siis tuleb väsimus siiski tagasi. Mis puudutab Teie dieeti, siis tasub üle vaadata ka oma toitumine ja see, et hommikusöögis oleks piisavalt aeglaseltimenduvaid süsivesikuid - see võiks tagada energilise ja hea enesetunde kuni lõunasöögini välja - aga magama peab ikka piisavalt.
Lugupidamisega Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

nõrkus

Tere!

Olen pannud tähele, et kui tühja kõhu peale magusat söön, siis mingi aja möödudes tabab mind suur nõrkus (kui ma midagi muud vahepeal ei söö), mõnikord hullem mõnikord kergem. Seda on ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere Piret
See on päris tavaline asi: peale asjalikku kõhutäit mis lõppeb magustoiduga suunatakse organismi energia seedimisele. Veri paikneb kehas ümber peamiselt seedeorganitesse. Sel ajal saab ...

Loe edasi

peavalud

Olen mures juba paar nädalat kestnud peavalude pärast. Magan hästi aga olen endiselt unine ja väsinud. Söögiisu vähene, magusat sööks see eest topelt. On see äkki stress ja mida teha, et sellest jagu saada?

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Kahjuks olete jätnud märkimata oma vanuse ja soo. Oletan, et tegemist on pingepeavaluga, mida tekitab tõesti ühe põhjusena tugev vaimne, psüühhiline ja emotsionaalne pinge. Kuna kirjeldate unisust, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi