Sage haigestumine, valu alakõhus. 27.12.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere,
olen M 36. Ma ei kannata enam mingisugust külma, niiskust ja kõige hullem - ma ei kannata tuuletõmmet. Ma ei saa käia paljajalu toas, ma olen hakkanud magama soojas pesus ja sokkides. Ma haigestun kohe, mul ei tekki palavikku, minu sümptomid on nohu, valu alaseljas, vatine pea ja kõige hullem, mul on praktiliselt kogu aeg valu kohtades, kus naistel asuvad munarakud (mõlemal pool). Vabandust ma ei oska paremini seletada, et Te minust aru saaksite. Meestearst seda valu seletada ei oska. Valu on tuim ja mitte tugev, valu tugevneb ainult külma saamise korral, hiljem annab järele ja edasi kestab selline väike tuim valu, mis saadab mind praktiliselt kogu aeg.
Olen proovinud Ibuprofeen 400 koos mingite lihtsamate külmetusvastaste tablettidega 14 päeva jooksul, aga valu tuli tagasi kohe, kui ravikuur lõppes.
Olen teinud kõikvõimalikke analüüse, aga midagi tõsist pole leitud.
Mis ma tegema peaksin?

Arst vastas:

Le Vallikivi

dr Le Vallikivi

Perearst

Tervist,
Kahjuks ei kirjelda Te täpsemalt, milliseid analüüse ja uuringuid on Teile juba tehtud. Mõnikord on oluline ka see, mida ei ole leitud. Kui füüsilises kehas ei ole mõõdetavaid muudatusi, on mõnikord selliste probleemide põhjuseks stress ja ülepinge, mis kuhjudes annavad äärmiselt erinevaid kehalisi kaebusi, sealhulgas sageli haigestumist, kroonilist valu, kehataju muutumist (sealhulgas kuuma- ja külmatundlikkus). Proovige alustuseks meenutada, millisel perioodil Teie elus need probleemid tekkisid - algpõhjust leides on juba natuke kergem ka lahendusteni jõuda.
Lugupidamisega,
Le Vallikivi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

valu

olen 28 a. naine.Sünnitasin kaks pool aastat tagasi oma teise lapse ja sealt minu tervise probleem hakkaski.Hakkasin kaks kuud hiljem tundma paremal alakõhus puusakondi juures nõrka valu.Ja see valu tuikab ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Proovin Teie vaevust arutada. Kui naistearst ja perearst ei leia haiguslikke muutusi siis võime hingata kergendatult. Kui seostate vaevust sünnitamisega siis see annab mõned mõtted. Võib juhtuda, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: