Õlavalu 26.09.10 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Probleem selline: parem õlg valutab vahelduva eduga juba palju aastaid. Olen kurtnud ka mitmele spetsialistile, kuid tundub et enne abi ei saa, kui olen suutnud välja mõelda ise diagnoosi ja vastavalt sellele spetsialisti leida. Perearsti vastus oli, et enamikul naistel õlad valutavad sellises eas. Kõigepealt põen juba üle 20 a. II tüübi diabeeti. Veresuhkur on küll kontrolli all, kuid ometi kannatan neoropaatia käes. Väga tüütu nuhtlus. Mõlemal käel on karpaalkanalid opereeritud. Neuroloog diagnoosis ka närvikahjustuse. Kaasneva haigusena on diagnoositud veel algav artriit. Mis ei mõju: diklofenakki sisaldavad ravimid ei aita, samuti ei leevenda liigesepõletiku ravimid. Valu käib nagu ikka tõusude ja mõõnadega. Eriti kipub see vaevama peale selliseid töid, kus on vaja kätt hoida üleval. Liigese liikuvus vähenenud pole, ka kangust ei esine. Ka röntgenit pole tehtud, kuigi vist võiks.
Valu algab tavaliselt öösiti ja hommikuks on kõik "sooned" kanged. Lihased ja kõõlused on nii pinges, et neid lahti masseerida ei jaksa keegi. Eriti valulikud on õla ette ja taha kinnituvad lihase otsad ja kõõlused. Selja poolt tavaliselt kiirgab valu ka selga. Valutab ka õlavars. Mis aitab? Aitab massaaž ja soendamine. Kui lõpuks õlg suuremast pingest vabaks saab, saab mõni aega ka kergemalt elada. Nii palku veel, et lapsena olen saanud kätele suure füüsilise koormuse. Kuna ilma käteta ühtki tööd teha pole võimalik, segab see elu ikka täiega. Kui leiaks leevendava vahendi oleks ikka õnn küll. Veel seda, et igal hommikul võimlen oma õla ja ka muu keha liikuma. Koos õlaga valutab tihti ka kael ja pea.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Lugedes Teie kirja tekib mitu diagnoosi hüpoteesi. Rotyaatormanseti vigastus, pitsumissündroom, kaela-õlavõõtme müofastsialgia, polüneuropaatiline valusündroom, kaela radikulopaatia, adhesiivne kapsuliit.
Nende eristamine ja parima lahenduse leidmine võtab aega ja eeldab head koostööd, täpseid uurimisvõtteid ja piltuuringuid, nt ultraheli õlaliigesest, magnetresontantstomograaf.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Tugev õlavalu.

Tere.

Minul on selline mure, et olen palju jõusaalis trenni teinud ja 8kg hantlitega surumist. Aga mõni päev tagasi hakkas õlas nii tugev närvivalu ja enam ei ole paremas käes üldse jõudu. ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Palun kuulake oma keha- ta ütleb täiesti õieti- vajalik on puhkus. Tõenäoliselt on tekkinud tõesti närvipõletik või õla lihasmanseti mõne osa rebend. 10 päeva rahu, koormuse piiramine, valuvaigistid, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: