Tere 23.06.08 / Perearst

Külastaja küsib:

Mind on 1992 a opereeritud kakstesitsõermikoole haavandite ja liidete pärast, kuid aasta enne operatsiooni olid kõhuvalud ja samuti ka kõhukinnisus. Lõpuks hakkas ka valutama vasaku külje pealt, kui väga punnitasin ja mingi psike kogus väljaheidet tuli siis läks valu kergemaks. Peale kaksteistsõrmiksoole operatsiooni hakkas kõht läbi käima ja selline pidev valu kadus, kuid aastate jooksul aegajalt andis väike valu sealt poolt tunda, samas jäi mulle sügiseti ja kevadeti valuhood paremal pool ribikontide alla.
Mais käisin ultraheliuuringutel ja avastati sapikivid. Samas on ka see valu käesoleva aasta aprillist tagasi tulnud, kuid selle vahega, et nüüd selle kohapeal nagu koriseks ja muliseks ning peale seda mulinat lööb kõhu lahti. See kõhulahtisus on üsna tihti nädalas paar korda. Kas on põhjust mingiks jämesoole haigusteks? Väljaheide on keskmine pruuv või pidem natuke heledama poole, verd täheldanud pole. Või on kõhulahtisus ja vasakukülje pealt valu seotud kaksteistsõrmiku või mao hädadega? Olen aastaid tarvitanud kevadeti ja sügiseti cimedidini ja hiljem gasec tablette. Kas võib olla jämesoole vähiga tegu? Olen mõõtnud aegajal ka palaviku ja see on 37.3

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Olete jätnud saladuseks pisiasja nagu oma soo ja vanuse. Seetõttu ei hakkagi ma oletama vaid soovitan pöörduda perearsti vastuvõtule kes nuputab välja parima uuringute-konsultatsioonide ja raviplaani.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

tagasiside.

Tere dr.Madis Veskimägi.
Tänan info eest.
Siiralt vabandan ,et nimed segamini läksid.
mari

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Ikka juhtub.
Head tervist soovides Madis Veskimägi

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi