mure 09.11.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere.Mul selline küsimus......terve kuu on juba hääl ära....alguses läks mõnikord korraks ära ja tuli tagasi,nüüd nii,et pea koguaeg on hääl kähe,või kaob sootuks.Ja valu on rinnus,nii seljapool,kui ka eespool,iiveldus vahel.Röngten oli korras,vereproov ka.Elan praegu välismaal,olin haiguslehel,raviti antibiootikumidega,paremaks ei läinud,läksin tööle uuesti.Kas röngten oleks näidanud ka kõrivähi,kui see olemas?See,et ma ei parane,tekitab hirmu ja muidugi kardan hullemat.Mida arvate teie?Olen arstile rõhutanud,et hääl ära,aga ta jätab selle justkui vähetähtsa tähelepanuta...võiksin minagi muretult edasi elada.(olen-olin suitsetaja ka-peale suitsetamist viimane nädal eriti valus ja põletav tunne rinnakus).

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tervist
Eesti arste on koolitatud nii, et hääle kähedus üle 2 nädala vajab täpsemat kõri uurimist. Teie kardetud haigus on väga harv, olemas on terve rida teisi häälehäireid põhjustavaid seisundeid. Kõrivaatluseks polegi vaja erilist varustust: kõripeegel, valgusti, otsmikureflektor. Olles maaperearst tekib selleks vajadus nii korra nädalas ikka, seetõttu on ka varustus ja veid kogemust. Arvan, et väljamaal ei saa asi olla kuigi erinev. Nii et katsuge taas arstile teha asi selgeks ehk leiab ta lahenduse.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Kehakaal

Olen 22- aastane naisterahvas. Mure on kehakaalu pärast. Nimelt on kehakaal viimastel kuudel langenud (56-lt 52-le kg). Perearsti juures antud vereanalüüsid olid korras. Mis võib sellist kehakaalu langust ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Jah, mure ja tedmatus võib kehakaalu langetada. Saan soovitada parajalt füüsilist aktiivsust, tasakaalustatud toitumist, pähkleid, shokolaadi.
Tasuks uurida ka kilpnääret, esmalt hormoonanalüüsidega, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi