Kurnatus 29.08.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Poeg (28) jääb minu silmis väiksemaks. Tuttavad, kes teda harvem näevad, ütlevad, et oled kõhnaks jäänud. Mina ei mõista seda mitte kõhnemaks jäämisena. See on mingi sisemine vaev, kurnatus, kängumine, kokku-surutus, kokku kuivamine. Kui näkku vaadata, siis silmaümbrused on tal mustad, st tumedad ja ja ka näos on vaevatus.
Oleme asjaga tegelenud, käinud perearstil, psühhiaatril. Enesetundeks oli siis väsimus, unetus, jõuetus. On pakutud välja depressiooni.
Tegelikult pole abi ikkagi saanud.
Viimati ütles ta mulle, et seljas on imelik valu, nagu siis, kui ta kopsupõletikus oli (see oli pubeka-eas).
Mind teebki ärevaks see keha väiksemaks jäämine, mis ei ole kõhnus. Väsimus on tema pidev saatja.
Palun aidake leida üles võimalus, mis on jäänud kahe silma vahele. (Kuhu pöörduda, mida ette võtta, millele tähelepanu pöörata)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan põhjalike uuringuid haiglas. Teie perearst uurib selleks võimalusi ja annab saatekirja seniste terviseandmete ja diagnoosihüpoteeside ja raviga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi