Kurnatus 29.08.07 / Perearst

Külastaja küsib:

Poeg (28) jääb minu silmis väiksemaks. Tuttavad, kes teda harvem näevad, ütlevad, et oled kõhnaks jäänud. Mina ei mõista seda mitte kõhnemaks jäämisena. See on mingi sisemine vaev, kurnatus, kängumine, kokku-surutus, kokku kuivamine. Kui näkku vaadata, siis silmaümbrused on tal mustad, st tumedad ja ja ka näos on vaevatus.
Oleme asjaga tegelenud, käinud perearstil, psühhiaatril. Enesetundeks oli siis väsimus, unetus, jõuetus. On pakutud välja depressiooni.
Tegelikult pole abi ikkagi saanud.
Viimati ütles ta mulle, et seljas on imelik valu, nagu siis, kui ta kopsupõletikus oli (see oli pubeka-eas).
Mind teebki ärevaks see keha väiksemaks jäämine, mis ei ole kõhnus. Väsimus on tema pidev saatja.
Palun aidake leida üles võimalus, mis on jäänud kahe silma vahele. (Kuhu pöörduda, mida ette võtta, millele tähelepanu pöörata)

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Soovitan põhjalike uuringuid haiglas. Teie perearst uurib selleks võimalusi ja annab saatekirja seniste terviseandmete ja diagnoosihüpoteeside ja raviga.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

müokardiit

põdesin eelmine aasta mailõpus müokardiiti,juulis oli ehho leid normis,olen põdenud mintmeid kordi viiruseid ja siiamaani on koguaeg kõõndimisel raskustunne ja nagu jõud kaoks ära pärast on nõrkus.tehtud ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Südameviga hinnaktakse paljude uuringute ja analüüsidega, muidugi ka haiget vahetult uurides, katsudes, kuulates, näkku vaadates.
Ilmselt on tegemist müokardiidijärgse seisundiga, millest ...

Loe edasi

külmavärinad ja väsimus

Tere,

Olen 24-aastane noor naine, pisut ülekaaluline kuid sellele vaatamata suhetliselt aktiivne. Olen viimased poolteist kuud olnud puhkusel, rahulikult kodus kutsikat kasvatanud. Paari päeva ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere Anniki
Võimalik et tegemist on algava ägeda viirusinfektsiooniga. Soovitan võtta tableti ibuprofeni, teha sooja jooki ja vaadata mis juhtub. Kui asi tundub olema kahtlane, soovitan võtta ühendust ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: