plaquenil 09.08.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Tere! Olen 40.a. naine.Põen reumatoloogilist haigust nimega:sidekoe täpsustamata süsteemne haaratus. Tohter määras mulle raviks Plaquenili 0,2. Kas võiksin julgelt seda rohtu tarvitada, kuna ravimi infilehel on kirjas, et võib mõjuda vereloomele(harva esineb luuüdi pärssumist ja võib ägestada porfüüriat). Olen mures seetõttu, et emapoolses suguvõsas on olnud leukeemiahaigust ja ema suri aastaid tagasi leukeemiasse.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Ravimi määras teie arst parimate kavatsustega, hinnates seejuures ka võimalike vastunäidustusi. Igal ravimil esineb oma kõrvaltoimed, kuid need jäävad reeglina alla põhihaigusest tingitud tüsistustele. Plaquenil ei saa ka kuidagi põhjustada leukeemiat. Soovitan oma raviarstiga ka sel teemal rääkida. Kui kaks tohtrit räägivad umbes sama juttu on patsiendi tuju parem. Parem tuju aga teeb ka ravitulemuse paremaks.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi