2 väiksemat probleemi? 30.04.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Mul on näkku tekkinud viimasel ajal (kuskil 2 aasta jooksul) nii 5-6 väiksemat sünnimärki. Need on küll väikesed ja ei paista eriti välja. Millest see tuleneb?

Kui ma näiteks istun arvutis kuskil 2 tundi järjest ja siis kiiresti tõusen püsti ja jooksen umbes 3 sec, siis järsku hakkab pea ringi käima ja pilt läheb natuke uduseks. Nii 2-3 sec käib pea ringi ja siis on kõik korras. Ema rääkis midagi kõrge vererõhu kohta.... Millega on tegu?

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oletan, et tegemist on naispatsiendiga nii vanuses 28-30 a. Oletan edasi, et tegemist on pigmendi ainevahetuse omapäraga nahas, sele avaldus ongi sünnimärke meenutavad tumedamad täpikesed. Üldiselt pole probleem tõsine, hoiduma peaks jõulisest päikesekäes viibim,isest-solaariumitest.
Teine vaevus mis kirjeldate kuulub nn talitlushäirete hulka. Tegemist on istuvast asendist tõusmisel tekkiva vere ümberpaiknemisel veresoontes kasneva vererõhu langusega. selle avalduseks ongi lühiajaline pearinglus. Soovitan kiirustada aeglaselt, so tõusta aeglaselt, natuke oodata ja aeglaselt kapata tegema vajalike toimetusi.
Head tervist soovides,
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Päikesepõletus.

Tere!

Sain elus esimese ja kohe korraliku päikesepõletuse seljale, tekkis ka 7-8 väiksemat villi. Praeguse hetke seisuga juba seis päris hea. Küll aga juhtusin internetist nüüd lugema, et ...

Le Vallikivi

Vastas dr Le Vallikivi

Tervist,
mida aeg edasi läheb, seda kurjemaks arstid päikese vastu muutuvad, kahjuks on selleks ka põhjust, vaadates nahavähi haigestumussageduse tõusu. Eriti ohustatud on heledama nahavärviga isikud, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi