Mure 26.02.05 / Perearst

Külastaja küsib:

Sügisel olles andnud doonorina verd näitasid analüüsid mul nö.ebaspetsiifilist C-hepatiiti. Merimetsa haiglas tehtud uuringud kinnitasid,et mingit hepatiiti mul pole,kuid selline analüüs võib viidata mingitele muudele sisemistele haigustele. Kas oskate öelda mis või milline haigus võiks põhjustada seda nn. ebaspetsiifilist C-hepatiidi näitu vere analüüsis.

Arst vastas:

Madis Veskimägi

dr Madis Veskimägi

Perearst

Tõstamaa Tervisekeskus

Tere
Oleks vaja teada mis tüüpi (metoodika) C hepatiidi test see on, siis saaks anda ka täpsemat vastust. Teinekord juhtub et valepositiivse ( test näitab haigust mida tegelikult pole) tulemuse võib põhjustada mõni põletikukolle kehas või äge infektsioon. Tean päris hästi, mis tunne Teid valdab, kui üks test näitab üht ja teine test aga hoopis vastupidist. Rahunemine võtab aega, aga soovitan asja unustada, juhul kui enesetunne on hea ja Teid läbivaadanud meedikud tunnistavad Teid terveks.
Head tervist soovides
Madis Veskimägi

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Perearst

Kehakaal

Olen 22- aastane naisterahvas. Mure on kehakaalu pärast. Nimelt on kehakaal viimastel kuudel langenud (56-lt 52-le kg). Perearsti juures antud vereanalüüsid olid korras. Mis võib sellist kehakaalu langust ...

Madis Veskimägi

Vastas dr Madis Veskimägi

Tere
Jah, mure ja tedmatus võib kehakaalu langetada. Saan soovitada parajalt füüsilist aktiivsust, tasakaalustatud toitumist, pähkleid, shokolaadi.
Tasuks uurida ka kilpnääret, esmalt hormoonanalüüsidega, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi